Meenutusi 2006 a. 100 km matkast…

Vanades asjades sorides leidsin ühe laheda kortsus, musta ja katkise A4 paberi. Tegemist on umbes aastast 2006 pärit matkalogiga. Pidime kolmekesi skautidele mõeldud Erna matka ettevalmistamiseks läbima kogu matka trassi eelluure eesmärgil. Tol ajal vist oli Erna matkal kolm raskusastet ja meie ettevalmistava matka pikkuseks kujunes nädalavahetuse jooksul natukene üle 100 km. Tegemist oli mu esimese nii pika matkaga ja vaatamata sellele, et ma kõndisin pool sellest haige jala, märgade jalgadega ja korra ka seltskonnaga 10 km vales suunas… siis mälestus on jäänud sellest väga mõnus.

Üks väheseid matku Eestis, kui kolme päeva ja nii pika distantsi puhul inimesi peaaegu ei näinudki. Ainus kokkupuude oli esimesel päeval põõsast välja hüpanud jahimehega. Päris lahe oli keset metsa järsku kohata väikest taksikoera, keda jälitamas suur jahimees, relv käes. Ajasime paar sõna juttu ja kuni pühapäeva õhtuni see ka viimaseks kontaktiks välismaailmaga jäi. Väga lahe. Ööbisime mingis metsatukas lageda taeva all ja tol öösel külastasid meid metssead. Panime pärast seda kõrva taha, et kõik toidulõhnalised pakendid lähevad järgmine kord kindlasse kohta, kus nad ei lõhna…
Järgmine päev möödus enamjaolt vees möllates või siis tihnikutes. Seal me kohtasimegi kurikuulsat jõge, mida me ületasime nii mitu korda, et me lõpuks ei saanud enam aru, kus pool me oleme. Ja kuna kompass oli vist mõeldud kellelegi teisele, siis 10 km vales suunas peale seda me läksimegi. Mäletan seda tunnet, kui sellest aru saime…huh. Kuskil 60 km oli veel minna ja lisasime 10 km vales suunas. Kõndisime siis selle 10 km tagasi ja jätkasime matka. Küll aga sai jõgedes ja tiikides möllata, seega lisas see asjale ainult vürtsi. Teisel õhtul põletasid kõik mehed liiga usina kuivatamise käigus veidi oma saapaid.
Lisan ka siis mõne väljavõtte matka logiraamatust…
“…tegime kuskilt valearvestuse ja nüüd otsime puude otsa ronides õiget teed…”
“…ees ootab muda ja vesi. Hetkel jõime rabavett, mis janutunnet ei kustuta…”
“…ületasime jõe uuesti valele poole tagasi ja kõndisime umbes 10 km valele poole. Loo moraal – kasutage kompassi…”

Martin

Save